Družstvo MH v roce 2016

Po tříleté pauze se podařilo opět složit kolektiv mladých hasičů zásluhou vedoucích Káji Hanušové, Lidky Linhartové, Lukáše Svačiny a dalších zúčastněných.

Na začátku září proběhl nábor mladých hasičů, o který byl velký zájem. Pravidelných schůzek, konaných v pátek, se zúčastňovalo v průměru 15 dětí. Většina mladých hasičů je předškolního věku. Pravidelné schůzky jsou zaměřeny na požární sport a to formou hry. Děti již zvládají starty, zapojování, běh přes překážky a základy závodu požárnické všestrannosti. Naším cílem je především děti zabavit a zároveň je něco naučit.
V roce 2016 jsme se zúčastnili tří závodů. První závod v běhu na 60 m s překážkami Šumperský Soptík odběhlo 6 dětí a za své výsledky se vůbec nemusely stydět.
První kolektivní soutěží byl závod požárnické všestrannosti, kterého se zúčastnila hlídka přípravky mimo soutěž formou hry a starší hlídka doplněna o mladší žáky.
Ve starší kategorii máme pouze 2 dívky, ale jejich výkony první rok soutěží jsou na vysoké úrovni. Díky tomu jsme je přihlásili na soutěž zařazenou do Českého pohárku v běhu na 60 m s překážkami v Ostravě, kde zaběhli velmi dobré časy.
Děkujeme všem za spolupráci a doufáme, že děti budou mít nadále zájem o požární sport a bude je to bavit.