Družstvo MH v roce 2019

Výroční zpráva mladých hasičů za rok 2019

V roce 2019 působilo aktivně ve sboru v průměru 30 mladých hasičů ve věku 3 až 21 let. Jejich činnost vedli především vedoucí Šárka Ošťádalová, Lukáš Markytán, Laďa Plechatý, Petra Hejlová a Patrik Mikulica. Práce s mladými hasiči byla zaměřena nejen na sportovní a závodní přípravu, ale i na výuku, prevenci, ekologii, kulturní činnost a mnoho dalších aktivit. Za zmínku stojí například propagace sboru formou kulturního vystoupení na hasičském a obecní plese v Třeštině a na maškarním plese v Postřelmůvku. V rámci vzdělávání a podpoře dobrovolnictví a ekologie proběhla akce Ukliďme Česko, výuka první pomoci formou hry, zábavně-vzdělávací výlet do Pevnosti poznání v Olomouci. V průběhu roku se děti formou hry snažili pochopit a zapamatovat základy topografie, první pomoci, orientace v přírodě, pravidla první pomoci a hasících technik, základy vázání suků a mnohé další. Jako ukončení roku 2019 byla pro děti připravená schůzka, kde si mohli zaskákat na skákacím hradě a dostali od obce Třeština hasičské batůžky. V roce 2019 působilo ve sboru družstvo přípravky, mladších žáků, částečně starších žáků a jednotlivci v kategorii dorostenek a dorostenců. Největší úspěchy naše děti získali v dorostenecké kategorii. Celý rok dorostenecká kategorie reprezentovala na závodech v celé České republice, kde sbírali jedny z předních příček. Na celorepublikových závodech v běhu na 60 metrů s překážkami, které se konali v Ostravě, Praze, Jablonci nad Nisou a Ostravě se v celkovém pořadí umístila Vendula Matějíčková na 11.místě z 380 závodníků. Dorostenky Eliška Jurásková, Terka Laštůvková, Klára Urbášková a Vendula Matějčková bezkonkurenčně panovali na okresním kole v Bludově, z něhož si Klára a Venda zasloužili postup na krajské kolo. Kde Klárka obsadila bramborovou příčku, a Venda se musela vinou špatně napsaných testů smířit s druhým místem. Daniel Vykoupil se dostal do nejužšího výběru reprezentace v klasických disciplínách CTIF a zúčastnil se Olympiády ve Švýcarsku, kde obsadili 8.místo. V roce 2020 proběhne Mistrovství České republiky dorostu v Zábřeze na Moravě. I přes to, že dorostenky tento rok zůstali jen tři, tak zodpovědně trénují až dvakrát týdně a budeme držet pěsti, aby náš sbor reprezentovali na republikovém kole. Družstvo přípravky ve věku 3 až 7 let čítá 10 chlapců. Tyto děti jsou připravovány formou hry. Svým nadšením a nasazením však začínají konkurovat družstvu mladších žáků. Například výsledkové umístění ze štafety 8×50 m s Hrabišína bylo srovnatelné se starším družstvem. Za zmínku také stojí výsledky ze Šumperského Soptíka, kde se téměř všechny děti nasazené v této kategorii dostali do finálových kol. Čtvrté místo z okresu vybojoval Jonáš Markytán a do první desítky se dostal i Jakub Spalek. Družstvo mladší žáků se snaží statečně konkurovat velmi nabité konkurenci našeho okresu. V celkovém hodnocení v sezóně 2018/2019 se v Lize okresu Šumperk družstvo mladších žáků Třeštiny A umístilo na 18. místě, družstvo mladších B na 29. místě, družstvo mladší C na 32. místě a starší žáci na 18. místě. V celoroční hře PLAMEN si mladší žáci vyběhali 19. místo a starší žáci 14. místo. I když naše výsledky nejsou zrovna na předních pozicích, v práci s mladými hasiči vidíme budoucnost. Nadále jsme schopni, i přes velké úsilí a pomoc všech členů sboru a rodičů, udržet stabilní dětskou základnu. Zakládáme si především na tom, aby děti požární sport bavil, abychom děti vedli ke smysluplné činnost plné pohybu, zábavy a vzdělání. Děkujeme všem, kteří podporují naši činnost.