Veteráni 2017

Družstvo veteránů v roce 2017

Zpráva o činnosti družstva veteránů SDH Třeština v roce 2017.

Tak jako všichni hasiči, tak i veteráni zahajují soutěže okrskovou soutěží. Ta v roce 2017 proběhla u nás na naší domácí trati 21. května a my jsme se umístili na druhém místě.

O týden později již započala Velká cena okresu Šumperk Holba Cup 2017 a to v Hrabové. Naše první vystoupení nás časem 23,07 odsunulo až na 7 místo a nadělilo nám zisk prvních 4 bodů. Za čtrnáct dnů jsme si v Dolních Studénkách zakusili neplatný pokus, terč ne a ne spadnout.

Dvouměsíční veteránskou pauzu v soutěžích velké ceny jsme využili na návštěvu pohárovek a to v Rohli, kde jsme zvítězili a v Leštině, kde jsme obsadili 2 místo.

Po přestávce nás čekaly soutěž 05. 08. 2017 v Bludově – 10 místo však pro nás bylo velkým zklamáním. Druhý den jsme chtěli vše napravit a tak trochu se nám to také podařilo – náš nejlepší výsledek ve Velké ceně letošního roku byl na světě. Páté místo v Sobotíně za čas 25,12 a nadílka 6 bodů nás povzbudila. Za týden jsme se představili doma na naší velké ceně, ale osmé místo za čas 24,17 a 4 body nebylo to, co jsme chtěli. Poslední šance, jak se dostat do postupové sedmičky, byla soutěž v sousedních Bohuslavicích, 6 místo za náš nejlepší letošní čas ve velké ceně 20,32 a příjem 6 bodů nám však na postup nestačili. Celkově jsme skončili na prvním nepostupovém místě, tedy osmém – taková, jak se říká bramborová nepostupová pozice se ziskem 22 bodů.

Náladu jsme si zpravili vítězstvím na naší domácí noční soutěži – na čas našeho vítězství se raději neptejte – historie se také ptát nebude, ale starosta to už prozradil, tak to není třeba tajit, bylo to 23,61.

Celé naše letošní vystupování většina z nás projednala a řádně prodiskutovala na závěrečném ukončení sezóny spolu s ostatními členy všech soutěžních dospěláckých kolektivů poslední zářijový den na našem hřišti.

Závěrem bych rád konstatoval, že to v roce 2018 bude lepší, ale nějak mám strach Vám to dnes slibovat – no budeme se jistě snažit, ale konkurence je velká, i když ne vždy se všem daří.

Děkuji Vám za pozornost.