Muži 2018

Výroční zpráva o činnosti soutěžní jednotky mužů 2018

Psal se rok 2018. Začátkem roku se koná schůze okrsku, na kterou každý sbor vyšle svého zástupce hasičské diplomacie. Nejreprezentativnějším kandidátem u nás byl jednoznačně ředitel společnosti SDH Třeština. Po horlivé přestřelce názorů pro úlevu drtivé většiny zúčastněných přijal nabídku pořádat okrskovou soutěž.

V sobotu 6. května jsme se tím pádem opět sešli na naší dráze, kde jsme zahájili úvodní soutěž mužů, žen a veteránů. Soutěž začínala běhy na 100 metrů s překážkami a já se cítil v zákleku bloků jako bůh. Po zdolání tratě se výsledný čas ani zdánlivě nepřibližoval mým původním představám. Ostatní členové posádky na tom nebyli o moc lépe, ale i s těmito časy jsme vybojovali na stovkách 2. místo.  Na následném požárním útoku jsme si trhli premiéru s novou stříkačkou, která nevyslovitelně zaskočila levého proudaře. Vypadalo to jako krocení krajty královské. Ve druhém pokusu sonary hlavního rozhodčího zaznamenaly koš na dně kádě a tak se tento pokus jevil jako neplatný. V této soutěži jsme dosáhli 3 příčky.

Dále jsme se zúčastnili okresního kola v požárním sportu, které se tradičně konalo na dráze v Bludově, patnácti soutěží zařazených do Velké ceny okresu Šumperk, pěti soutěží Olomoucké noční ligy a šesti pohárových soutěží.

Nejlepšího času 19,14 na 3 hadice B jsme dosáhli v Postřelmůvku a 15,48 na 2 hadice B v Nemrlově. Ovšem nejlepšího umístění i po těžké indispozici několika členů jsme se dočkali na pohárové soutěži v Lošticích vítězství s časy 18,30 a 16,50, které jsme patřičně oslavili na Třeštinském hřišti, kde byl shodou okolností karneval. Naopak nejhorších časů jsme dosáhli s časem 30,98 v Náměšti na Hané a to poukazuji na 2B a na 3B s časem 29,97 jsme se předvedli již tradičně před zraky místních fanoušků na domácí půdě.

Celkově jsme tedy absolvovali 28 soutěží. Ani pro loňský rok jsme si nemohli odpustit dát soupeřům nějaký ten náskok, což jsme potvrdili pěti neplatnými pokusy. Ve velké ceně okresu Šumperk jsme získali 145 bodů a tím obhájili vítězství ve druhé desítce, to znamená 11. místo z celkového pořadí, a tím jsme si zajistili pořadatelství soutěže Velké ceny i pro rok 2019. V Olomoucké noční lize jsme vybojovali 19 bodů třemi platnými a dvěma neplatnými pokusy, které nám stačili pouze na 23. místo. Jako novinkou pro tento rok je naše noční soutěž zařazena do seriálu Olomoucké noční ligy.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem, co se podíleli na činnosti soutěžního družstva i těm, kteří nás podporovali a doufám v pokračování další spolupráce i v nadcházející sezoně, kde by se nám mohlo dařit patřičně lépe.