Muži 2005-2009

ROK 2005

Rok utekl jako voda a bylo nutno dát do kupy techniku abychom se znovu mohli zúčastňovat Velkých cen a pohárových soutěží nejenom na našem okrese. V letošním roce jsme začínali sezónu koncem května konkrétně 21. okrskovou soutěží v Lukavici, kde jsme si vybudovali po první disciplíně, kterou je běh jednotlivců na trati 100m překážek, mírný náskok, ale nepovedený požární útok nám přisoudil konečné 2.místo ze ztrátou 1.sekundy na místo 1.

O týden později následovalo okresní kolo pořádané v Leštině.  Tuto soutěž jsme zahajovali štafetou 4x100m na konec startovní listiny se dvěma družstvy. První družstvo zaběhlo tzv. zajišťovací pokus a to s časem 84,39s. Poté odběhlo svůj pokus druhé družstvo, které časem 72,38s  vylepšilo dosažený čas prvního družstva . Po první disciplíně jsme byli na 4. místě. Další disciplínou byl běh jednotlivců na 100m. překážek, ve kterém jsme hrubě zaváhali. Ale i přes toto zaváhání jsme uhájili průběžné 4. místo. Poslední disciplínou byl požární útok, který jsme dokončili v časem24,53s, což znamenalo propad na konečné 5. místo s celkovým součtem 165,61s. a ze ztrátou 2 sekund na stupně vítězů, což nás mrzelo. Do tabulky VC jsme si i tak připisovali 22 bodů.

O den později následovala VC v Bohutíně, kde jsme obsadili s celkovým časem 22,91s. 20 místo a velice nás mrzel průstřik na jednom z proudu, jelikož první terč byl sestříknut v čase 17,60s., což kdyby byl výsledný čas byl by vítězný. Do tabulky VC jsme si zapsali pouze 1 bod a odjížděli jsme plni zklamání. Další soutěží, které jsme se zúčastnili byla VC v Zábřeze konaná 18.6.2005 kde nás opět čekala stejná překážka jako loni, čili skruž o průměru 150 cm a všichni členové dopravního a útočného vedení jí probíhali. Tato soutěž se nám  nevyvedla a opět po zaváhání na jednom z proudů jsme časem 28,19s. obsadili 19. místo a do tabulky jsme si připsali 3 body.

Další týden pokračovala VC soutěží v Dolních Studénkách na kterou jsme z loňska neměli dobré vzpomínky. Na této trati, která je plná překážek jsme dalším špatným časem a to 32,93s. obsadili 24. místo a odjížděli bez bodů do celkového hodnocení. Po těchto 3 neúspěšných závodech jsme se propadli v tabulce VC až na 17.místo.

První sobotu v červenci jsme zajížděli na soutěž do Kolšova, kde byl další díl seriálu VC, kde nás už po našich nepřesvědčivých výkonech doprovázel pan starosta. Pod jeho bedlivým dohledem jsme časem 18,91s. obsadili 13. místo a připsali si do tabulky 12 bodů. Druhý den jsme zavítali do Chromče kde jsme časem 17,90s. obsadili 9. místo a připisovali  13 bodů. Po tomto víkendu jsme začali doufat v lepší zítřky neboť jsme se v celkovém hodnocení dostali na 10.místo a byli jsme odhodlání nejlepší desítku udržet a pokud bude možno probojovat se i výše. Po týdenním volnu zavítal seriál VC do Nového Malína, kde se provádí tzv. „nalívačka“, která se projevila i na výsledném čase 18,56s. znamenající 13. místo a 12 bodů do tabulky. Na druhý den jsme pořádali , na místním hřišti, naši pohárovou soutěž, kde jsme chtěli prodat svoje umění a myslím si, že se nám to i časem 19,92s. na 3B podařilo. Tento čas nám nakonec zajistil 3.místo což bylo nejlepší umístění za dobu působení ve VC.

Po tomto exportu bodů s celého víkendu, který činil 30, jsme se dostali v průběžném pořadí VC na 7. místo. Další týden nás čekala noční pohárová soutěž v Loučné nad Desnou konaná 23.července, kde jsme obsadili s časem 19,07s. 11. místo v konkurenci 45 družstev. Do průběžného pořadí jsme si zapisovali 11 bodů.

Po týdenní přestávce jsme se 6.srpna vydali do Bludova, kde jsme v místním areálu na 3 hadice B zaběhli čas 21,38s. znamenající 12. místo a 12 bodů do tabulky. Tu  nás velice mrzel sekundový průstřik na jednom z proudů, který nám vzal v nabité konkurenci naději na lepší umístění. Den poté jsme se vydali do Rudy nad Moravou kde na nás čekala opět trať  na 3B. Po  zaváhaní na sacím vedení a koši, kde si odbyl svou premiéru ve VC jeden z členů končících ve starších žácích, jsme s časem 25,88s. obsadili 15. místo. Po dalším získání několika bodů do průběžného pořadí VC jsme se posunuli na 6. místo.

Další sobotu v srpnu se seriál VC přesunul do Hrabišína kde jsme si z místního nově budovaného hasičského areálu odvezli za čas 23,08s. 15. místo a 9 bodů. Opět nás srazilo do kolen zaváhání proudaře, který pozdě připojil proudnici.

Po týdenním volnu následovala 27.srpna pohárová soutěž ve Zvoli, kde jsme nastupovali ze startovním číslem 2. Po velice slibném rozběhu pokusu nám nakonec výsledný čas 17,52s. přisoudil 13 místo a 12 bodů.

Poté následovalo přemístění na pohárovou soutěž do Pavlova, kde jsme se chtěli připojit k oslavám místního sboru, ale kvůli pozdnímu příjezdu nás místní „soudruzi“ rozhodčí odmítli pustit na start. A tak jsme místním občanům, po představení mažoretek, předvedli exhibiční  požární útok.Za bezkonkurenční čas 20 sekund na 3 hadice B jsme obdrželi pochvalu od místních „soudruhů“ rozhodčích. Plni zklamání jsme se vraceli domů. Druhý den probíhala soutěž v nedalekých Bohuslavicích, kde nám vypomáhal zapůjčený člen z místního sboru místo našeho zraněného proudaře. Na této soutěži jsme díru do světa neudělali a s časem 18,31s. obsadili 17.místo, které znamenalo zisk 6 bodů. Před námi byl poslední víkend, který ještě mohl zamíchat s pořadím VC. Nyní jsme byli na 8. místě a doufali v posun nahoru. První soutěží o tomto víkendu byla VC Rohle. Z tohoto klání jsme si za čas 19,19s. připisovali  12 bodů. Této soutěže se společně s námi zúčastňovalo i družstvo veteránu, které po týdnu „tvrdé“ přípravy vybojovalo za čas 26,12s. 3.místo a tím si zajistilo vstupenku na Finále VC. Poslední zastávkou seriálu byla již tradičně soutěž v Ráječku, pořádaná letos netradičně v Rájci. Na této nepříjemné těžké kopcovité trati jsme vybojovali za čas 17,74s. 4. místo a do celkového hodnocení připisovali 17 bodů, což v celkovém hodnocení znamenalo postup do Finále VC, kam postupuje 10 nejlepších družstev ročníku.

Finále se konalo 17.září na půdě vítěze VC a to Hrabišína. A nám se na tomto klání podařil další historický zápis do kroniky. Společně s námi se soutěže zúčastňovalo družstvo veteránů, které se po prvním kole  s časem 27,75s. usadilo na prvním místě. Do druhého kola nastupovali veteráni s vedoucí pozice s mírným náskokem, který s časem 26,48s. v druhém kole navýšili až na 40 sekund. Součet časů z obou kol byl 54,24s., a ten znamenal vítězství na tomto finále a odstartovalo gejzír radostí a mnoho odhodlání do dalšího ročníku. Po družstvech veteránů následovalo první kolo pro družstva mužů, do kterého jsme nastupovali jako 4. hlavním úkolem bylo zajistit si slušný základ do druhého kola což se nám časem 21,00s. celkem podařilo a po prvním kole nám patřilo 5.místo. Do druhého kola jsme nastupovali s přáním dokončit pokus a vylepšit  tak své předchozí vystoupení v tomto finále. To se nám myslím časem 35,00s., znamenajícím ve druhém kole 3.místo, i podařilo. V součtu obou kol jsme dosáhli času 56,00 s. znamenající 2. místo a vylepšení našeho letošního maxima. Ale byl v tom i kus štěstí, které si myslím že se nám celý rok vyhýbalo. Poslední soutěží které jsme se letos zúčastnili byla noční pohárová soutěž v Nasobůrkách konaná 24. září. Při dvoukolovém klání a za účasti 27 družstev převážně Olomouckého okresu jsme s časem 19,86s. obsadili 1. místo.

V letošním ročníku VC jsme obsadili 7. místo se ziskem 166 bodů, což bylo oproti loňsku ústup s předních pozic, ale po špatném začátku jsme byli rádi i za toto umístění. Tento rok nebyl pro nás co se týká umístění moc dobrý, ale alespoň se nám opět podařilo za podpory našich rodin a v první řadě pana Hykrdy zapsat hasiče v Třeštině o nějaký stupínek výše v hodnocení našeho okresu. Ať je to v mužské nebo v dětské kategorii, tak i na poli rozhodcovském a funkcionářském.

A budeme dělat všechno proto, abychom příští rok pokračovali nastoupeném tempu z konce sezóny.

Ruda nad Moravou a premiéra Petr Ondrášek na koši v mužské kategorii

ROK 2006ROK 2007

ROK 2008

ROK 2009

V letošním roce jsme se zúčastnili 17 pohárových soutěží, okrskového kola, okresního kola, krajského kola a finále mistrů. Podařilo se nám vyhrát okrskovou soutěž v Leštině, následně okresní soutěž v Bludově, což nám zajistilo postup na krajské kolo do Šumperka. Zde jsme se umístnili na  celkovém 4místě, když jsem brali 4 místo za PÚ, 7 místo za štafetu 4x100m a 5 místo v běhu na 100 metrů překážek. Umístění na jednotlivých soutěží je : okrsková Leština 1, Brníčko 12, Ruda nad Moravou 11, Dolní Libina 5, Dolní Studénky 6, Kolšov 19, Pavlov 26, Medlov 7, Nový Malín 5, Nemrlov 30, Bludov 11, Sobotín 8, Hrabišín NP, Třeština 12, Zvole 10, Bohuslavice NP, Rohle 31, Ráječek 34, Finále mistrů v Hrabišíně 6. Celkově jsem pro letošní rok obsadili 8 místo v Holba Cupa se ziskem 156b. O lepší umístění nás připravila porucha našeho soutěžního stroje, což mělo za následek, že na více jak polovině soutěží jsme startovali se zapůjčeným strojem a jedním členem, což byl většinou strojník, což bylo nepříjemné pro celé družstvo, jelikož každý soutěžní stroj je jiný. Zde je nutno ještě vyslovit poděkovaní sborům, kteří nám během roku pomohli, jmenovitě jsou to SDH Pavlov, SDH Kolšov a SDH Zvole.
Během letošního roku se členové soutěžního družstva zapojili opět do seriálu v běhu na sto metrů s překážkami, který nese název dle hlavního sponzora Big Schock. Na sto metrových tratích jsme se proháněli v Bludově, Třeštině a Kolšově. Někteří nakoukli i do dalšího seriálu v běhu na sto metrů s překážkami, což byl Česky pohár Velkopopovického kozla a v Bludově a v Kamenci u Poličky! V obou zmiňovaných seriálem, jsme se umisťovali v poli poražených, jelikož na těchto závodech je celorepubliková konkurence, za kterou ještě hodně zaostáváme. Během roku jsme se zúčastnili ještě dvou pohárových soutěži v běhu na sto metrů s překážkami a to v Pěnčíně na Pěnčíském kile a na Provodovické stovce v Provodovicích, ani zde jsme nenakoukli na přední umístění.

Umístění soutěžní jednotky můžu v Holba Cupu za 5 leté období

Jelikož letošním rokem končí 5 leté období výboru SDH Třeština, tak i já zhodnotím 5 leté období soutěžní jednotky.

           V roce 2005 jsme obsadili ve VC okresu Šumperk 7 místo se ziskem 166b.V roce 2006 to bylo místo 17 se ziskem 101b. V roce 2007, kdy nesla VC okresu Šumperk jméno dle hlavního sponzora Holba Hanušovice název Holba Cup, to bylo místo 5 se ziskem 213 bodů, o rok později to bylo opět v Holba Cupu taktéž místo 5,ale se ziskem 200b. V letošním roce to byl tedy ústup z pozic, když to bylo již zmiňované místo 8 s bodovým ziskem 156.